04023J0R5PBSTR AVX
04023J0R5PBSTR Images
Please contact us for more photos of 04023J0R5PBSTR
Part Number 04023J0R5PBSTR
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.5pF 25V C0G 0.02pF SMD 0402 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 04023J0R5PBSTR
Datasheet download 04023J0R5PBSTR.pdf
Request Quotation for 04023J0R5PBSTR
04023J0R5PBSTR Specifications
Part Number 04023J0R5PBSTR
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1 x 0.55 x 0.4 mm
Tolerance 0.02 pF
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Dielectric C0G
Package/Case 0402
Voltage(DC) 25 V
Max Processing Temp 260
Capacitance Value 0.5 pF
Rad Hard No
Product Depth 0.55 mm
Product Height 0.4 mm
Product Length 1 mm