04025A331JAT2A AVX
04025A331JAT2A Images
Please contact us for more photos of 04025A331JAT2A
Part Number 04025A331JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 330pF 50V C0G 5% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 04025A331JAT2A
Datasheet download 04025A331JAT2A.pdf
Request Quotation for 04025A331JAT2A
04025A331JAT2A Specifications
Part Number 04025A331JAT2A
Capacitance Value 330 pF
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package/Case 0402
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.56 mm
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 50 V
Construction Flat
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.56(Max) mm
Product Length 1 mm