04025U1R0BAT2A AVX
04025U1R0BAT2A Images
Please contact us for more photos of 04025U1R0BAT2A
Part Number 04025U1R0BAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1pF 50V C0G 0.1pF SMD 0402 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 04025U1R0BAT2A
Datasheet download 04025U1R0BAT2A.pdf
Request Quotation for 04025U1R0BAT2A
04025U1R0BAT2A Specifications
Part Number 04025U1R0BAT2A
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.6 mm
MSL Level 1
Tolerance 0.1 pF
Case Style Ceramic Chip
Construction Flat
Voltage(DC) 50 V
Package/Case 0402
Capacitance Value 1 pF
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.6(Max) mm
Product Length 1 mm