06031A4R7BAT2A AVX
06031A4R7BAT2A Images
Please contact us for more photos of 06031A4R7BAT2A
Part Number 06031A4R7BAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap MLCC SMD 0603 100V NP0 (C0G) 4.7pF \u00b10.1pF Commercial 7\"T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06031A4R7BAT2A
Datasheet download 06031A4R7BAT2A.pdf
Request Quotation for 06031A4R7BAT2A
06031A4R7BAT2A Specifications
Part Number 06031A4R7BAT2A
Case Size 0603
Rad Hard No
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.9 mm
Capacitance Value 4.7 pF
Operating Temperature -55 to 125 °C
Max Processing Temp 260
Dielectric C0G
Package/Case 0603
Case Style Ceramic Chip
Tolerance 0.1 pF
Voltage(DC) 100 V
Construction Flat
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm