06031C471K4Z2A AVX
06031C471K4Z2A Images
Please contact us for more photos of 06031C471K4Z2A
Part Number 06031C471K4Z2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap MLCC SMD 0603 100V X7R 470pF \u00b110% Automotive FLEXITERM 7\"T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06031C471K4Z2A
Datasheet download 06031C471K4Z2A.pdf
Request Quotation for 06031C471K4Z2A
06031C471K4Z2A Specifications
Part Number 06031C471K4Z2A
Tolerance 10 %
Rad Hard No
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.94 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Capacitance Value 470 pF
Case Style Ceramic Chip
Dielectric X7R
Construction Flat
Voltage(DC) 100 V
Package/Case 0603
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 1.6 mm