06035A151GAT2A AVX
06035A151GAT2A Images
Please contact us for more photos of 06035A151GAT2A
Part Number 06035A151GAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 150pF 50V C0G 2% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06035A151GAT2A
Datasheet download 06035A151GAT2A.pdf
Request Quotation for 06035A151GAT2A
06035A151GAT2A Specifications
Part Number 06035A151GAT2A
Capacitance Value 150 pF
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 50 V
Construction Flat
Package/Case 0603
Tolerance 2 %
Case Size 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.9 mm
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Lead Finish Matte Tin
Dielectric C0G
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm