06035A1R0CAT2A AVX
06035A1R0CAT2A Images
Please contact us for more photos of 06035A1R0CAT2A
Part Number 06035A1R0CAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1pF 50V C0G 0.25pF SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06035A1R0CAT2A
Datasheet download 06035A1R0CAT2A.pdf
Request Quotation for 06035A1R0CAT2A
06035A1R0CAT2A Specifications
Part Number 06035A1R0CAT2A
Rad Hard No
Voltage(DC) 50 V
Package/Case 0603
Tolerance 0.25 pF
Case Size 0603
Capacitance Value 1 pF
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric C0G
MSL Level 1
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.9 mm
Construction Flat
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm