06035C183KAT2A AVX
06035C183KAT2A Images
Please contact us for more photos of 06035C183KAT2A
Part Number 06035C183KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.018uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06035C183KAT2A
Datasheet download 06035C183KAT2A.pdf
Request Quotation for 06035C183KAT2A
06035C183KAT2A Specifications
Part Number 06035C183KAT2A
Dielectric X7R
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.86 mm
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 50 V
Construction Flat
Capacitance Value 0.018 uF
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.86(Max) mm
Product Length 1.6 mm