GRM1555C1H300JA01D Murata Manufacturing
GRM1555C1H300JA01D Images
Please contact us for more photos of GRM1555C1H300JA01D
Part Number GRM1555C1H300JA01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 30pF 50V C0G 5% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM1555C1H300JA01D
Datasheet download GRM1555C1H300JA01D.pdf
Request Quotation for GRM1555C1H300JA01D
GRM1555C1H300JA01D Specifications
Part Number GRM1555C1H300JA01D
Case Size 0402
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 30 pF
Package/Case 0402
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Voltage(DC) 50 V
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm