08051A180JAT2A AVX
08051A180JAT2A Images
Please contact us for more photos of 08051A180JAT2A
Part Number 08051A180JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 18pF 100V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 08051A180JAT2A
Datasheet download 08051A180JAT2A.pdf
Request Quotation for 08051A180JAT2A
08051A180JAT2A Specifications
Part Number 08051A180JAT2A
Case Size 0805
Failure Rate
Capacitance Value 18 pF
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Product Dimensions 2.01 x 1.25 x 0.94 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric C0G
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Lead Finish Matte Tin
MSL Level 1
Construction Flat
Voltage(DC) 100 V
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 2.01 mm