C0603C104K5RAC3171 KEMET
C0603C104K5RAC3171 Images
Please contact us for more photos of C0603C104K5RAC3171
Part Number C0603C104K5RAC3171
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level C0603C104K5RAC3171
Datasheet download C0603C104K5RAC3171.pdf
Request Quotation for C0603C104K5RAC3171
C0603C104K5RAC3171 Specifications
Part Number C0603C104K5RAC3171
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 125 °C
Failure Rate
Capacitance Value 0.1 uF
Voltage(DC) 50 V
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm