06035C821KAT2A AVX
06035C821KAT2A Images
Please contact us for more photos of 06035C821KAT2A
Part Number 06035C821KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 820pF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06035C821KAT2A
Datasheet download 06035C821KAT2A.pdf
Request Quotation for 06035C821KAT2A
06035C821KAT2A Specifications
Part Number 06035C821KAT2A
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 10 %
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
MSL Level 1
Capacitance Value 820 pF
Voltage(DC) 50 V
Dielectric X7R
Construction Flat
Max Processing Temp 260
Case Style Ceramic Chip
Package/Case 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.86 mm
Rad Hard No
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.86(Max) mm
Product Length 1.6 mm