06035U4R7BAT2A AVX
06035U4R7BAT2A Images
Please contact us for more photos of 06035U4R7BAT2A
Part Number 06035U4R7BAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 4.7pF 50V C0G 0.1pF SMD 0603 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06035U4R7BAT2A
Datasheet download 06035U4R7BAT2A.pdf
Request Quotation for 06035U4R7BAT2A
06035U4R7BAT2A Specifications
Part Number 06035U4R7BAT2A
Case Size 0603
Rad Hard No
Dielectric C0G
Lead Finish Matte Tin
MSL Level 1
Capacitance Value 4.7 pF
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1.52 x 0.76 x 0.91 mm
Tolerance 0.1 pF
Voltage(DC) 50 V
Package/Case 0603
Product Depth 0.76 mm
Product Height 0.91(Max) mm
Product Length 1.52 mm