06036D475MAT2A AVX
06036D475MAT2A Images
Please contact us for more photos of 06036D475MAT2A
Part Number 06036D475MAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 4.7uF 6.3V X5R 20% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06036D475MAT2A
Datasheet download 06036D475MAT2A.pdf
Request Quotation for 06036D475MAT2A
06036D475MAT2A Specifications
Part Number 06036D475MAT2A
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.94 mm