0603YA100JAT2A AVX
0603YA100JAT2A Images
Please contact us for more photos of 0603YA100JAT2A
Part Number 0603YA100JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10pF 16V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 0603YA100JAT2A
Datasheet download 0603YA100JAT2A.pdf
Request Quotation for 0603YA100JAT2A
0603YA100JAT2A Specifications
Part Number 0603YA100JAT2A
Capacitance Value 10 pF
Case Size 0603
Tolerance 5 %
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.9 mm
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Dielectric C0G
Voltage(DC) 16 V
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Lead Finish Matte Tin
Package/Case 0603
Case Style Ceramic Chip
Construction Flat
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm