0603ZD104KAT2A AVX
0603ZD104KAT2A Images
Please contact us for more photos of 0603ZD104KAT2A
Part Number 0603ZD104KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 10V X5R 10% SMD 0603 85\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 0603ZD104KAT2A
Datasheet download 0603ZD104KAT2A.pdf
Request Quotation for 0603ZD104KAT2A
0603ZD104KAT2A Specifications
Part Number 0603ZD104KAT2A
Operating Temperature -55 to 85 °C
Voltage(DC) 10 V
Dielectric X5R
Max Processing Temp 260
Tolerance 10 %
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 0.1 uF
Product Dimensions 1.6 x 0.81 mm
Package/Case 0603
Case Size 0603
Product Depth 0.81 mm
Product Length 1.6 mm