08051A181GAT2A AVX
08051A181GAT2A Images
Please contact us for more photos of 08051A181GAT2A
Part Number 08051A181GAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 180pF 100V C0G 2% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 08051A181GAT2A
Datasheet download 08051A181GAT2A.pdf
Request Quotation for 08051A181GAT2A
08051A181GAT2A Specifications
Part Number 08051A181GAT2A
Tolerance 2 %
Capacitance Value 180 pF
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 2.01 x 1.25 x 0.94 mm
Failure Rate
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Dielectric C0G
MSL Level 1
Lead Finish Matte Tin
Package/Case 0805
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 100 V
Construction Flat
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 2.01 mm