08051C330KAT2A AVX
08051C330KAT2A Images
Please contact us for more photos of 08051C330KAT2A
Part Number 08051C330KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 33pF 100V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 08051C330KAT2A
Datasheet download 08051C330KAT2A.pdf
Request Quotation for 08051C330KAT2A
08051C330KAT2A Specifications
Part Number 08051C330KAT2A
Case Size 0805
Product Dimensions 2.01 x 1.25
Military Standard
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Dielectric
Voltage(DC) 100 V
Capacitance Value 33 pF
Rad Hard No
Pin Count 2
Tolerance 10 %
Package/Case 0805
Supplier Package 0805
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.25 mm
Product Length 2.01 mm