08052A101JAT2A AVX
08052A101JAT2A Images
Please contact us for more photos of 08052A101JAT2A
Part Number 08052A101JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 100pF 200V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 08052A101JAT2A
Datasheet download 08052A101JAT2A.pdf
Request Quotation for 08052A101JAT2A
08052A101JAT2A Specifications
Part Number 08052A101JAT2A
Rad Hard No
Military Standard
Failure Rate
Tolerance 5 %
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 2.01 x 1.25 x 0.94 mm
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Dielectric C0G
MSL Level 1
Lead Finish Matte Tin
Capacitance Value 100 pF
Package/Case 0805
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 200 V
Construction Flat
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 2.01 mm