CL10B104MO8NNNC Samsung Electro-Mechanics
CL10B104MO8NNNC Images
Please contact us for more photos of CL10B104MO8NNNC
Part Number CL10B104MO8NNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 16V X7R 20% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL10B104MO8NNNC
Datasheet download CL10B104MO8NNNC.pdf
Request Quotation for CL10B104MO8NNNC
CL10B104MO8NNNC Specifications
Part Number CL10B104MO8NNNC
Dielectric X7R
Capacitance Value 0.1 uF
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Package/Case 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Case Size 0603
Max Processing Temp 250|260
Operating Temperature -55 to 125 °C
Voltage(DC) 16 V
Case Style Ceramic Chip
Lead Finish Tin
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm