12061C393JAT2A AVX
12061C393JAT2A Images
Please contact us for more photos of 12061C393JAT2A
Part Number 12061C393JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.039uF 100V X7R 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12061C393JAT2A
Datasheet download 12061C393JAT2A.pdf
Request Quotation for 12061C393JAT2A
12061C393JAT2A Specifications
Part Number 12061C393JAT2A
Case Size 1206
Tolerance 5 %
Case Style Ceramic Chip
Construction Flat
Dielectric X7R
Capacitance Value 0.039 uF
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.94 mm
Lead Finish Matte Tin
Voltage(DC) 100 V
Mounting Surface Mount
MSL Level 1
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Max Processing Temp 260
Package/Case 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 3.2 mm