12062A471JAT2A AVX
12062A471JAT2A Images
Please contact us for more photos of 12062A471JAT2A
Part Number 12062A471JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 470pF 200V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12062A471JAT2A
Datasheet download 12062A471JAT2A.pdf
Request Quotation for 12062A471JAT2A
12062A471JAT2A Specifications
Part Number 12062A471JAT2A
Tolerance 5 %
MSL Level 1
Capacitance Value 470 pF
Voltage(DC) 200 V
Case Size 1206
Dielectric C0G
Construction Flat
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.94 mm
Case Style Ceramic Chip
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 3.2 mm