12062C333KAT2A AVX
12062C333KAT2A Images
Please contact us for more photos of 12062C333KAT2A
Part Number 12062C333KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.033uF 200V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12062C333KAT2A
Datasheet download 12062C333KAT2A.pdf
Request Quotation for 12062C333KAT2A
12062C333KAT2A Specifications
Part Number 12062C333KAT2A
Tolerance 10 %
MSL Level 1
Case Size 1206
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Matte Tin
Package/Case 1206
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.27 mm
Case Style Ceramic Chip
Dielectric X7R
Capacitance Value 0.033 uF
Construction Flat
Voltage(DC) 200 V
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.27(Max) mm
Product Length 3.2 mm