12063A103JAT2A AVX
12063A103JAT2A Images
Please contact us for more photos of 12063A103JAT2A
Part Number 12063A103JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.01uF 25V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12063A103JAT2A
Datasheet download 12063A103JAT2A.pdf
Request Quotation for 12063A103JAT2A
12063A103JAT2A Specifications
Part Number 12063A103JAT2A
Dielectric C0G
Lead Finish Matte Tin
Tolerance 5 %
Mounting Surface Mount
MSL Level 1
Construction Flat
Package/Case 1206
Max Processing Temp 260
Case Style Ceramic Chip
Case Size 1206
Rad Hard No
Capacitance Value 0.01 uF
Voltage(DC) 25 V
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.27 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.27(Max) mm
Product Length 3.2 mm