22201A223KAT2A AVX
22201A223KAT2A Images
Please contact us for more photos of 22201A223KAT2A
Part Number 22201A223KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.022uF 100V C0G 10% SMD 2220 125\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 22201A223KAT2A
Datasheet download 22201A223KAT2A.pdf
Request Quotation for 22201A223KAT2A
22201A223KAT2A Specifications
Part Number 22201A223KAT2A
Pin Count 2
Package Dimensions 5.7 x 5 x 2.29 mm
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Supplier Package 2220
Dielectric C0G
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Maximum Processing Temperature 260 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Construction Flat
Capacitance Value 0.022 uF
Voltage(DC) 100 V
Case Size 2220
Case Style Ceramic Chip
Moisture Sensitivity Level 1
Package/Case 2220
Termination Style Wraparound
Product Depth 5 mm
Product Height 2.29(Max) mm
Product Length 5.7 mm