12065C473JAT2A AVX
12065C473JAT2A Images
Please contact us for more photos of 12065C473JAT2A
Part Number 12065C473JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.047uF 50V X7R 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12065C473JAT2A
Datasheet download 12065C473JAT2A.pdf
Request Quotation for 12065C473JAT2A
12065C473JAT2A Specifications
Part Number 12065C473JAT2A
Rad Hard No
Voltage(DC) 50 V
Tolerance 5 %
Dielectric X7R
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package/Case 1206
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.94 mm
Construction Flat
Capacitance Value 0.047 uF
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 3.2 mm
Replacement Part Number PART-12065C473JAT2A
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for 12065C473JAT2A
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
W3F15C 223 8AT1A
AVX
Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R -20% to 50% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R