12065F334K4T2A AVX
12065F334K4T2A Images
Please contact us for more photos of 12065F334K4T2A
Part Number 12065F334K4T2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.33uF 50V X8R 10% SMD 1206 150\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12065F334K4T2A
Datasheet download 12065F334K4T2A.pdf
Request Quotation for 12065F334K4T2A
12065F334K4T2A Specifications
Part Number 12065F334K4T2A
Voltage(DC) 50 V
Construction Flat
Tolerance 10 %
Dielectric X8R
Lead Finish Matte Tin
Capacitance Value 0.33 uF
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.27 mm
Operating Temperature -55 to 150 °C
Package/Case 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.27(Max) mm
Product Length 3.2 mm