| Part Number | 1206AA471JAT2A |
|---|---|
| Manufacturer | AVX |
| Quantity in stock | 382190 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | COMMERCIAL CHIP R102 HIGH VOLT TAPE REEL, 7 INCH PAPER TAPE |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 1206AA471JAT2A |
| Datasheet download |
| Part Number | 1206AA471JAT2A |
|---|---|
| Replacement Part Number | PART-1206AA471JAT2A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 10uF 25V X5R 10% SMD 0805 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for 08053D106KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 10pF 200V C0G 5% Radial 2.54mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for SR152A100JAR.pdf |
|
NIC Components | Cap Ceramic 0.01uF 1000V X7R 10% SMD 1812 125\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for NMC-H1812X7R103K1KVTRPLPF.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.22uF 100V X7R 10% Radial 5.08mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for SR301C224KARTR1.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 6.8pF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035A6R8JAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 10uF 25V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1210X106K3RAC7800.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 33pF 50V C0G 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035A330KAT2A.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 1.8pF 50V C0G 0.1pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM1555C1H1R8BA01D.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.01uF 500V X7R 20% Radial 5.08mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for SR217C103MARTR1.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 4.7uF 6.3V X5R 10% SMD 0805 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM21X5R475K06AT.pdf |