12105G106ZAT2A AVX
12105G106ZAT2A Images
Please contact us for more photos of 12105G106ZAT2A
Part Number 12105G106ZAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10uF 50V Y5V -20 to 80% SMD 1210 85\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12105G106ZAT2A
Datasheet download 12105G106ZAT2A.pdf
Request Quotation for 12105G106ZAT2A
12105G106ZAT2A Specifications
Part Number 12105G106ZAT2A
Construction Flat
Rad Hard No
Case Size 1210
Capacitance Value 10 uF
MSL Level 1
Lead Finish Tin Over Nickel
Mounting Surface Mount
Supplier Package 1210
Operating Temperature -30 to 85 °C
Voltage(DC) 50 V
Product Dimensions 3.2 x 2.5
Termination Style Wraparound
Case Style Ceramic Chip
Package/Case 1210
Dielectric Y5V
Tolerance -20 to 80 %
Max Processing Temp 260
Pin Count 2
Product Depth 2.5 mm
Product Length 3.2 mm