18125C105KAT2A AVX
18125C105KAT2A Images
Please contact us for more photos of 18125C105KAT2A
Part Number 18125C105KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1uF 50V X7R 10% SMD 1812 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 18125C105KAT2A
Datasheet download 18125C105KAT2A.pdf
Request Quotation for 18125C105KAT2A
18125C105KAT2A Specifications
Part Number 18125C105KAT2A
Package/Case 1812
Dielectric X7R
Tolerance 10 %
Voltage(DC) 50 V
Product Dimensions 4.5 x 3.2 x 1.27 mm
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 1 uF
Product Depth 3.2 mm
Product Height 1.27(Max) mm
Product Length 4.5 mm