CM02X5R224M06AH AVX
CM02X5R224M06AH Images
Please contact us for more photos of CM02X5R224M06AH
Part Number CM02X5R224M06AH
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.22uF 6.3Vdc X5R 20% SMD 01005 85\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CM02X5R224M06AH
Datasheet download CM02X5R224M06AH.pdf
Request Quotation for CM02X5R224M06AH
CM02X5R224M06AH Specifications
Part Number CM02X5R224M06AH
Case Size 01005
Capacitance Value 0.22 uF
Package/Case 01005
Product Dimensions 0.4 x 0.2 x 0.2
Voltage(DC) 6.3 V
Tolerance 20 %
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 85 °C
Pin Count 2
Product Depth 0.2 mm
Product Height 0.2 mm
Product Length 0.4 mm