CM03X5R474K06AH AVX
CM03X5R474K06AH Images
Please contact us for more photos of CM03X5R474K06AH
Part Number CM03X5R474K06AH
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.47uF 6.3V X5R 10% SMD 0201 85\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CM03X5R474K06AH
Datasheet download CM03X5R474K06AH.pdf
Request Quotation for CM03X5R474K06AH
CM03X5R474K06AH Specifications
Part Number CM03X5R474K06AH
Case Size 0201
Dielectric C0G
Lead Finish Tin Over Nickel
Case Style Ceramic Chip
Supplier Package 0201
Termination Style Wraparound
Package/Case 0201
Voltage(DC) 6.3 V
Capacitance Value 0.47 uF
Maximum Processing Temperature 250 °C
Operating Temperature -55 to 85 °C
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.3 mm
Tolerance 10 %
Pin Count 2
Rad Hard No
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.3 mm
Product Length 0.6 mm