CM05CG3R0C50AH AVX
CM05CG3R0C50AH Images
Please contact us for more photos of CM05CG3R0C50AH
Part Number CM05CG3R0C50AH
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 3pF 50V C0G 0.25pF SMD 0402 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CM05CG3R0C50AH
Datasheet download CM05CG3R0C50AH.pdf
Request Quotation for CM05CG3R0C50AH
CM05CG3R0C50AH Specifications
Part Number CM05CG3R0C50AH
Tolerance 0.25 pF
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.55 mm
Dielectric C0G
Capacitance Value 3 pF
Construction Flat
Voltage(DC) 50 V
Package/Case 0402
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.55(Max) mm
Product Length 1 mm