| Part Number | JMK063BJ104KP-F |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 666340 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.1uF 6.3V X5R 10% SMD 0201 85\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | JMK063BJ104KP-F |
| Datasheet download |
| Part Number | JMK063BJ104KP-F |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Finish | Tin |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Case Size | 0201 |
| Product Dimensions | 0.6 x 0.3 x 0.3 mm |
| Package/Case | 0201 |
| Voltage(DC) | 6.3 V |
| Capacitance Value | 0.1 uF |
| Dielectric | X5R |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 10 % |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Depth | 0.3 mm |
| Product Height | 0.3 mm |
| Product Length | 0.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-JMK063BJ104KP-F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Ceramic 0.01uF 200V X7R 10% SMD 1206 Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C103K2RACTU.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 0.47uF 25V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for CL21B474KAFNNNE.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | CAP, 4.7, 50V, \u00b110%, X7R, 1206 - |
|
AVX | Cap Ceramic 10uF 6.3V X7R 20% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 08056C106MAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 100V X7R 10% Radial 5.08mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for SR211C104KARTR1.pdf |
|
AVX | Cap 2.2uF 25VDC X5R 10% SMD 0805 T R Download PDF datasheet for CM21X5R225K25AT.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD SMT 10uF 35Volts X7R + -10% 1206 STD Download PDF datasheet for GMK316AB7106KL-TR.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 4.7pF 50V C0G 5% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 04025A4R7JAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 330pF 50V C0G 5% SMD 0805 Plastic T R Download PDF datasheet for C0805C331J5GACTU.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 47uF 10V X5R 20% SMD 1206 85\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for LMK316BJ476ML-T.pdf |