CM32X7R106K10AT AVX
CM32X7R106K10AT Images
Please contact us for more photos of CM32X7R106K10AT
Part Number CM32X7R106K10AT
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10uF 10V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CM32X7R106K10AT
Datasheet download CM32X7R106K10AT.pdf
Request Quotation for CM32X7R106K10AT
CM32X7R106K10AT Specifications
Part Number CM32X7R106K10AT
Pin Count 2
Package/Case 1210
Tolerance 10 %
Rad Hard No
Case Size 1210
Termination Style Wraparound
Max Processing Temp 250
Product Dimensions 3.2 x 2.5
Construction Flat
Supplier Package 1210
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 10 uF
Voltage(DC) 10 V
Failure Rate
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Military Standard
Dielectric
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 2.5 mm
Product Length 3.2 mm