CU02CG4R7B16AH AVX
CU02CG4R7B16AH Images
Please contact us for more photos of CU02CG4R7B16AH
Part Number CU02CG4R7B16AH
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 4.7pF 16V C0G 0.1pF SMD 01005 125\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CU02CG4R7B16AH
Datasheet download CU02CG4R7B16AH.pdf
Request Quotation for CU02CG4R7B16AH
CU02CG4R7B16AH Specifications
Part Number CU02CG4R7B16AH
Mounting Surface Mount
Construction Flat
Dielectric C0G
Supplier Package 01005
Voltage(DC) 16 V
Lead Finish Tin Over Nickel
Package Dimensions 0.4 x 0.2 mm
Capacitance Value 4.7 pF
Case Size 01005
Case Style Ceramic Chip
Operating Temperature -55 to 125 °C
Termination Style Wraparound
Tolerance 0.1 pF
Package/Case 01005
Maximum Processing Temperature 250 °C
Rad Hard No
Pin Count 2
Product Depth 0.2 mm
Product Length 0.4 mm