SA105E224MAR AVX
SA105E224MAR Images
Please contact us for more photos of SA105E224MAR
Part Number SA105E224MAR
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.22uF 50V Z5U 20% Axial 85\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level SA105E224MAR
Datasheet download SA105E224MAR.pdf
Request Quotation for SA105E224MAR
SA105E224MAR Specifications
Part Number SA105E224MAR
Dielectric Z5U
Operating Temperature 10 to 85 °C
Voltage(DC) 50 V
Package/Case 2.54(Max) X 4.32(Max)
Lead Diameter 0.445 mm
Product Dimensions 4.32 mm
Mounting Through Hole
Case Style Dipped
Rad Hard No
Termination Style Axial
Tolerance 20 %
Failure Rate
Capacitance Value 0.22 uF