SR152A150JARTR2 AVX
SR152A150JARTR2 Images
Please contact us for more photos of SR152A150JARTR2
Part Number SR152A150JARTR2
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 15pF 200V C0G 5% Radial 2.54mm 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level SR152A150JARTR2
Datasheet download SR152A150JARTR2.pdf
Request Quotation for SR152A150JARTR2
SR152A150JARTR2 Specifications
Part Number SR152A150JARTR2
Package/Case 3.81(Max) X 2.54(Max) X 3.81(Max)
Voltage(DC) 200 V
Capacitance Value 15 pF
Lead Pitch For Radial 2.54 mm
Product Dimensions 3.81 x 2.54 x 3.81 mm
Termination Style Radial
Failure Rate
Case Style Dipped
Wire Form Straight
Seated Plane Height 5.33 mm
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Diameter 0.508 mm