| Part Number | S558-5999-Z5-F |
|---|---|
| Manufacturer | BEL |
| Quantity in stock | 209560 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Telecom Transformer 1:1 1:1 1500Vrms -1dB Surface Mount |
| Category | Transformer |
| Family | Telecom Transformer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | S558-5999-Z5-F |
| Datasheet download |
| Part Number | S558-5999-Z5-F |
|---|---|
| Pin Count | 16 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Rad Hard | No |
| Lead Style | Gull Wing |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 12.7 x 9.53 x 5.72 mm |
| Turns Ratio | 1:1/1:1 |
| Product Depth | 9.53 mm |
| Product Height | 5.72 mm |
| Product Length | 12.7 mm |
| Replacement Part Number | PART-S558-5999-Z5-F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Telecom Transformer 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H1164NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1:1 1500Vrms -3dB -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H7018FNL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1;1:1 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H7019FNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 0.4Ohm Prim. DCR Surface Mount - |
|
HALO Electronics | Telecom Transformer 1CT:1CT 1500Vrms -1.1dB Surface Mount Download PDF datasheet for TG111-E12NYNRLTR.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -3@125MHzdB Surface Mount Download PDF datasheet for H5019EFNL.pdf |
|
Pulse | MDL SIN 100D 1:1 SM - |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 0.65Ohm Prim.DCR 0.65Ohm Sec. DCR -1.2dB@100KHz Surface Mount Download PDF datasheet for HM5004EFNL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 500Vrms 0.3Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for T8116NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX5200NL.pdf |