| Part Number | 2038-15-SM-RPLF |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 544080 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Surge Arrestor 3-Electrode Gas Discharge Tube 150VDC 10kA SMD T R |
| Category | Circuit Protection |
| Family | Surge Arrestor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 2038-15-SM-RPLF |
| Datasheet download |
| Part Number | 2038-15-SM-RPLF |
|---|---|
| Failsafe Protection | No |
| Pin Count | 3 |
| Mounting | Surface Mount |
| Type | 3-Electrode Gas Discharge Tube |
| Lead Finish | Tin |
| MSL Level | 1 |
| Package Type | SMD |
| Product Dimensions | 7.5 x 5 x 5 |
| Rad Hard | No |
| Supplier Package | SMD |
| Maximum Surge Current | 10 kA |
| Product Depth | 5 mm |
| Product Height | 5 mm |
| Product Length | 7.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-2038-15-SM-RPLF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | 2-Electrode Arrestor 90V SMD T R Download PDF datasheet for B88069X6241T902.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 2-Electrode Arrestor 5000V Thru-Hole Download PDF datasheet for B88069X270S102.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 2-Electrode Surge Arrestor 90VDC 25KA SMD T R Download PDF datasheet for B88069X1630T602.pdf |
|
Bourns | GDT 3-POLE LIGHT DUTY 470V 6X8MM RADIAL Download PDF datasheet for 2056-47-B2LF.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 2-Electrode Surge Arrestor 1000VDC 2KA SMD T R Download PDF datasheet for B88069X4391T103.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 2-Electrode Surge Arrestor 4500VDC 2.5KA Thru-Hole T R Download PDF datasheet for B88069X2590S102.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 2-Electrode Arrestor 90VDC Thru-Hole T R - |
|
Bourns | GAS DISCHARGE TUBE,2-POLE,470V,T R, - |
|
TDK | Surge Arrestor 2-Electrode Surge Arrestor 230VDC 12KA Thru-Hole T R Download PDF datasheet for B88069X4960T502.pdf |
|
Bourns | Precision Gas Discharge Tube Surge Protector 2-Pin T R Download PDF datasheet for 2027-15-SM-RPLF.pdf |