| Part Number | 4308R-101-223LF |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 374210 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film NET 22K Ohm 2% 1W \u00b1100ppm \u00b0C BUS Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Networks and Arrays |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 4308R-101-223LF |
| Datasheet download |
| Part Number | 4308R-101-223LF |
|---|---|
| Type | Network |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Case Style | Molded |
| Product Dimensions | 19.92 x 2.16 x 4.95 mm |
| Power Rating per Resistor | 1/5 W |
| Terminal Pitch | 2.54 mm |
| Technology | Thick Film |
| Power Rating | 1 W |
| Resistance Value | 22 kOhm |
| Tolerance | 2 % |
| Lead Finish | Tin |
| Termination Style | Pin |
| Package Type | SIP |
| Mounting | Through Hole |
| MSL Level | 1 |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Depth | 2.16 mm |
| Product Height | 4.95 mm |
| Product Length | 19.92 mm |
| Replacement Part Number | PART-4308R-101-223LF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Res Thick Film Array 3.3K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB28V332JX.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 1.28W \u00b1100ppm \u00b0C BUS Molded 16-Pin SOM Gull Wing SMD T R Download PDF datasheet for 4816P-2-104LF.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film NET 100 Ohm 2% 2W \u00b1100ppm \u00b0C ISOL Molded 20-Pin SOL Gull Wing SMD T R Download PDF datasheet for 4420P-1-101LF.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 1.5K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB38V152JV.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 56K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 4-Pin 0606(2 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXBV4V563JV.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 33 Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB-N8V330JX.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.25W \u00b1100ppm \u00b0C BUS Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for 4610X-101-103LF.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 2.2K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 4-Pin 0302(2 X 0201) Convex SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB14V222JX.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film Network 1K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 10-Pin 2512 Convex 2512 SMD Embossed T R Download PDF datasheet for MNR35J5RJ102.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film Array 22.1 Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 1206 Concave SMD Paper T R Download PDF datasheet for CAT16-22R1F4LF.pdf |