| Part Number | 70F222AI-RC |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 705530 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Choke Wirewound 22mH 5% 79KHz 50Q-Factor Iron 41mA AXL |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 70F222AI-RC |
| Datasheet download |
| Part Number | 70F222AI-RC |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 to 105 °C |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 5 % |
| Technology | Wirewound |
| Lead Style | Axial |
| Type | RF Choke |
| Test Frequency | 79 kHz |
| Product Dimensions | 13.46 mm |
| Package/Case | 8.38 X 13.46 |
| Product Diameter | 8.38 mm |
| Product Length | 13.46 mm |
| Replacement Part Number | PART-70F222AI-RC |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind High Current Toroid 100uH 15% 1KHz 4.6A RDL Download PDF datasheet for 2100HT-101-V-RC.pdf |
|
Vishay | Ind Molded 47uH 10% 2.5MHz 45Q-Factor Ferrite 110mA AXL Bulk Download PDF datasheet for MS75085-3BH.pdf |
|
Bourns | Ind Common Mode Toroid 5mH 1KHz 3.7A Pin Download PDF datasheet for 8106-RC.pdf |
|
Pulse | Ind Power 316uH 20% 1A RDL Download PDF datasheet for PE-52627NL.pdf |
|
KEMET | Ind Line Filter 1.1mH 1KHz 500mA Pin Download PDF datasheet for SU7VC-05011.pdf |
|
Vishay | Ind RF Shielded Molded 150uH 10% 790KHz 56Q-Factor Ferrite 275mA AXL Bulk Download PDF datasheet for IMS5SWDBH151K65.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Bead Ferrite 7A RDL Bulk Download PDF datasheet for BL02RN2R1M2B.pdf |
|
Laird | INDUCTORS, COILS, CHOKES Download PDF datasheet for TYS6045100M-10.pdf |
|
TDK | Ind RF Choke Bobbin Core 47uH 5% 100KHz 45Q-Factor Ferrite 450mA AXL T R Download PDF datasheet for B78108S1473J.pdf |
|
Pulse | Ind Power Toroid 50uH 20% 5A RDL Download PDF datasheet for P0848NL.pdf |