CM322522-1R0KL Bourns
CM322522-1R0KL Images
Please contact us for more photos of CM322522-1R0KL
Part Number CM322522-1R0KL
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind General Purpose Chip Wirewound 1uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 230mA 1210 T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CM322522-1R0KL
Datasheet download CM322522-1R0KL.pdf
Request Quotation for CM322522-1R0KL
CM322522-1R0KL Specifications
Part Number CM322522-1R0KL
Maximum DC Resistance
Minimum Quality Factor [email protected]
Maximum Self Resonant Frequency
Inductance
Impedance
Lead Finish Tin
Maximum DC Current
Type Chip
Core Material Ferrite
Max Processing Temp 245
Technology Wirewound
Package/Case 1210
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 2.2 mm
Rad Hard No
Tolerance 10 %
MSL Level 1
Operating Temperature -40 to 100 °C
Test Frequency 7.96 MHz
Product Depth 2.5 mm
Product Height 2.2 mm
Product Length 3.2 mm