CR0603-JW-153ELF Bourns
CR0603-JW-153ELF Images
Please contact us for more photos of CR0603-JW-153ELF
Part Number CR0603-JW-153ELF
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 15K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
ROHS Compliant Yes
MSL Level CR0603-JW-153ELF
Datasheet download CR0603-JW-153ELF.pdf
Request Quotation for CR0603-JW-153ELF
CR0603-JW-153ELF Specifications
Part Number CR0603-JW-153ELF
Tolerance 5 %
Power Rating 0.1 W
Resistance Value 15 kOhm
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm