ERJ14NF3010U Panasonic
ERJ14NF3010U Images
Please contact us for more photos of ERJ14NF3010U
Part Number ERJ14NF3010U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 301 Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ14NF3010U
Datasheet download ERJ14NF3010U.pdf
Request Quotation for ERJ14NF3010U
ERJ14NF3010U Specifications
Part Number ERJ14NF3010U
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Case Style Molded
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Resistance Value 301 Ohm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm