CR0603-JW-202ELF Bourns
CR0603-JW-202ELF Images
Please contact us for more photos of CR0603-JW-202ELF
Part Number CR0603-JW-202ELF
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 2K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
ROHS Compliant Yes
MSL Level CR0603-JW-202ELF
Datasheet download CR0603-JW-202ELF.pdf
Request Quotation for CR0603-JW-202ELF
CR0603-JW-202ELF Specifications
Part Number CR0603-JW-202ELF
Resistance Value 2 kOhm
Tolerance 5 %
Power Rating 0.1 W
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Size 0603
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm