CRM2512-JW-4R7ELF Bourns
CRM2512-JW-4R7ELF Images
Please contact us for more photos of CRM2512-JW-4R7ELF
Part Number CRM2512-JW-4R7ELF
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 4.7 Ohm 5% 2W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRM2512-JW-4R7ELF
Datasheet download CRM2512-JW-4R7ELF.pdf
Request Quotation for CRM2512-JW-4R7ELF
CRM2512-JW-4R7ELF Specifications
Part Number CRM2512-JW-4R7ELF
Case Style Molded
Product Dimensions 6.3 x 3.1 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 5 %
Resistance Value 4.7 Ohm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Power Rating 2 W
Case Size 2512
Product Depth 3.1 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.3 mm