SDR0604-471KL Bourns
SDR0604-471KL Images
Please contact us for more photos of SDR0604-471KL
Part Number SDR0604-471KL
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 210mA T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level SDR0604-471KL
Datasheet download SDR0604-471KL.pdf
Request Quotation for SDR0604-471KL
SDR0604-471KL Specifications
Part Number SDR0604-471KL
Package/Case 5.8 X 4.8
Product Dimensions 4.8 mm
Technology Wirewound
Test Frequency 1 kHz
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 230
Operating Temperature -40 to 125 °C
MSL Level 1
Lead Finish Tin
Product Diameter 5.8 mm
Product Height 4.8 mm