| Part Number | SRR0603-220ML |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 787360 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded 22uH 20% 1KHz 16Q-Factor Ferrite 700mA T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SRR0603-220ML |
| Datasheet download |
| Part Number | SRR0603-220ML |
|---|---|
| Protection Style | Shielded |
| MSL Level | 1 |
| Lead Finish | Tin |
| Product Dimensions | 6.7 x 6.7 x 3.3 mm |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Type | |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 230 |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 6.7 X 6.7 X 3.3 |
| Test Frequency | 1 kHz |
| Maximum DC Resistance | |
| Inductance | |
| Core Material | |
| Minimum Quality Factor | |
| Maximum DC Current | |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Impedance | |
| Product Depth | 6.7 mm |
| Product Height | 3.3 mm |
| Product Length | 6.7 mm |
| Replacement Part Number | PART-SRR0603-220ML |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | IND HC 3.3UH 16A MOLDED 2 PADS SMT Download PDF datasheet for HCM1104-3R3-R.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Multi-Layer 4.7uH 20% 1MHz Ferrite 700mA 0805 T R Download PDF datasheet for CKP2012N4R7M-T.pdf |
|
AVX | SMD HIGH-Q RF INDUCTOR Download PDF datasheet for L06031R8CGS.pdf |
|
TE Connectivity | Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 24nH 5% 250MHz 36Q-Factor 700mA 0603 T R Download PDF datasheet for 7-1624112-9.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 68nH 15% 1MHz Ferrite 39A T R Download PDF datasheet for FP2-S068-R.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 56nH 5% 100MHz 12Q-Factor 300mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for CIH10T56NJNC.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.5A 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15EG121SN1D.pdf |
|
TDK | Ind Power Shielded 150uH 20% 100KHz Ferrite 1.42A Blister T R Download PDF datasheet for B82477-G4154-M.pdf |
|
Bourns | Ind Chip Wirewound 3.3uH 10% 7.96MHz 10Q-Factor Ferrite 750mA 1812 T R Download PDF datasheet for CC453232-3R3KL.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 810uH 35% 9.7A Tube Download PDF datasheet for P0429NL.pdf |