SRR7032-100M Bourns
SRR7032-100M Images
Please contact us for more photos of SRR7032-100M
Part Number SRR7032-100M
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 25Q-Factor Ferrite 1.4A T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level SRR7032-100M
Datasheet download SRR7032-100M.pdf
Request Quotation for SRR7032-100M
SRR7032-100M Specifications
Part Number SRR7032-100M
Test Frequency 100 kHz
Type Power
Operating Temperature -40 to 125 °C
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Package/Case 7.3 X 7.3 X 3.4
Max Processing Temp 230
Technology Wirewound
Product Dimensions 7.3 x 7.3 x 3.4 mm
Protection Style Shielded
Product Depth 7.3 mm
Product Height 3.4 mm
Product Length 7.3 mm